‘Ένα φορτηγό έπεσε το πρωί της Τετάρτης 22/11 από γέφυρα, στη σύνδεση της εξωτερικής περιφερειακής οδού της Θεσσαλονίκης με την ΠΑΘΕ, με αποτέλεσμα να τραυματιστεί ελαφρά ο οδηγός.
Το φορτηγό, υπό αδιευκρίνιστες ακόμα συνθήκες, προσέκρουσε στις μεταλλικές μπάρες και έπεσε από τη γέφυρα.
Στο σημείο κλήθηκε και η Πυροσβεστική αλλά δεν χρειάστηκε να επέμβει, καθώς ο οδηγός βγήκε μόνος του από το όχημα.
![](https://cdn.cnngreece.gr/media/news/2023/11/22/392816/371209146_2599215563563641_3103227861322506372_n-e1700643532355-768x953-1.jpg)
Η βροχόπτωση που επικρατεί από νωρίς στο πολεοδομικό συγκρότημα της Θεσσαλονίκης και η ολισθηρότητα του οδοστρώματος είχαν ως αποτέλεσμα να προκληθούν τροχαία ατυχήματα με υλικές μόνο ζημιές. Σε βασικές οδικές αρτηρίες επικράτησαν συνθήκες κυκλοφοριακής συμφόρησης.